طراحی وب   |   درباره طراحی و تکنولوژی

About This Site
صفحه اول | درباره | مشتريان | خدمات/محصولات | تحقيقات | تماس و نظرخواهي | ساير فعاليت ها | فرم سفارش | نگاه حرفه ای
 
همايش علمي کاربردي تجارت الکترونيک

مقدمه دبير همايش
 
موسسه معين تجارت بين الملل، مرکز مديريت و برنامه ريزي ميلاد و نشريه پردازشگر در راستاي پياده سازي استراتژيهاي توسعه تجارت الکترونيکي و تعميم و ترويج فرهنگ کاربري اين تکنولوژي، با همکاري بخشهاي خصوصي و دولتي، همايش بين المللي علمي، کاربردي تجارت الکترونيکي را در روزهاي دهم و يازدهم مهرماه 1380، همزمان با برگزاري هفتمين نمايشگاه بين المللي الکترونيک، کامپيوتر و تجارت الکترونيکي براي بحث و تبادل نظر پيرامون موضوعات زير، در چهار نشست جداگانه برگزار نمودند:
1- تبيين مفاهيم، ابزار و روهاي تجارت الکترونيکي به مثابه موثرترين ابزار بازرگاني و شناخت ضرورتها.
2- بانکداري الکترونيکي-کارتهاي اعتباري.
3- ارزيابي اهداف و سياستهاي راهبردي در زمينه گسترش تجارت الکترونيکي از زواياي گوناگون.
4- شناخت و بررسي زير ساختهاي فني، مخابراتي و فرهنگي تامين رايانه اي نيازهاي خدماتي و اطلاعاتي بازرگانان در بخش هاي گوناگون اقتصادي.
در پاسخ به فراخوان همايش، تعداد 32 مقاله واصل گرديد که از آن ميان، مقالات به شرح فهرست مورد تائيد داوران قرار گرفت و در نهايت برنامه هاي سخنراني دو روز همايش به شرح جداول زماني پيوست حول چهار محور فوق تنظيم گرديد.
برخلاف رسم متعارف، برنامه همايش برمبناي سخنراني کارگزاران دولتي و استماع دست اندرکاران بخش خصوصي تنظيم نشده بود و بر همين اساس فقط از متوليان مستقيم قانوني تجارت الکترونيکي دعوت به عمل آمده بود که مساعدت و حضور فعال نمايندگان آنها در همايش براي خود برگزارکنندگان حيرت انگيز و بسيار قابل تقدير بود.
وزير محترم بازرگاني، جناب آقاي شريعتمداري نيز با قبول زحمت تغير در برنامه از پيش تعيين شده شان؛ حضور در همايش و ايراد سخنراني افتتاحيه را بر ساير امور امور مهم وزارتخانه ترجيح دادند که از ايشان صميمانه سپاسگزاريم.
جمعيت حاضر در همايش اگرچه به دليل همزماني آن با برگزاري نمايشگاه، تحت الشعاع و متاثر از نمايشگاه واقع شده بود و اين تجربه نيز خود يک دستاورد مفيد عمل يبراي ساير همايشها محسوب مي شود، معهذا از حد متوسط معمول حاضرين در همايشهاي ديگر بسيار بالاتر بود.
وجه مميزه اين همايش از ساير همايش ها اطلاع رساني بسيار قوي آن بود. به طوري که فراخوان آن در نشريات گوناگون اقتصادي و کامپيوتري چاپ و براي پانصد مرجع نيز از طريق فاکس مخابره شده بود.
حضور فراوان گزارشگران و فيلمبرداران و همينطور خبرنگاران مطبوعات در زمان برگزاري و انعکاس و پوشش خبري بي نظير آن در اکثر مطبوعات و شبکه هاي گوناگون صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و تلويزيونهاي خارجي از جمله شبکه الجزيره قطر و CNN را مي توان از موفقيتهاي همايش بر شمرد.
استقبال از دستاوردهاي علمي همايش کماکان به طور جدي ادامه دارد. همکاري با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي برگزاري همايش فرهنگ و اطلاع رستني و معرفي ارائه دهندگان مقاله به سازمان آموزشي فني و حرفه اي براي تشکيل کارگاه هاي آموزشي، مراجعات دانشگاه ها و دانشجويان و نشريات مرتبط با موضوع براي دريافت مقالات و ارتباط با نويسندگان آنها از جمله مواردي است که به عنوان مثال و نمونه قابل ذکر مي باشند.
همايش به عنوان يک وسيله براي مشارکت و فعال ساختن عاملين مجرب بخش خصوصي و صاحبنظران دانشگاهي در کنار نهادهاي ذيربط دولتي براي توسعه تجارت الکترونيکي در کشور به مثابه سر آغازي براي يک حرکت جهت دار و سازنده مطرح بوده است. لذا از اين نظر خوشبختانه به عنوان يک مقدمه با موفقيت تمام برگزار شد و قضاوت نهايي پس از ارزيابي نتايج عملي فعاليتهاي پيگيرانه کميته اجرايي که مسئوليت پي گيري هاي اجراي بيانيه نهايي همايش به شرح پيوسط را دارد، قابل اعمال خواهد بود.
در پايان ضمن تشکر مکرر از ياريگران، سخنرانان، ارائه دهندگان مقاله و کليه همکاراني که در زمينه هاي گوناگون تلاش بي بي شائبه داشته اند، اميد آن مي رود که به نصر و حول و قوه الهي به زودي شاهد عملي شده و عينيت يافتن يکايک دستاوردهاي علمي اين همايش باشيم.

مهدي دياني
دبير همايش
 
__________
صفحه اول   درباره - نمونه کار/مشتريان - خدمات/محصولات - تحقيقات - تماس و نظرخواهي - ساير فعاليت ها
مباحث حقوقي  - نقشه سایت

© 1998 -2016شرکت پرشياديزاين با مسئوليت محدود
© 1998 -2016 Persiadesign Inc.  
تمام مطالب اين سايت تحت قانون «حقوق مولفين»است. چاپ بخشي يا تمام اين صفحه تنها با اجازه پرشيا ديزاين امکان پذيراست